مدرسه معماری بوزآر در فرانسه 21 ص

مدرسه معماری بوزآر در فرانسه 21 ص

مدرسه ی بوزآر در فرانسه
دسته بندی معماری
بازدید ها 10
فرمت فایل docx
حجم فایل 42 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 11

مدرسه معماری بوزآر در فرانسه 21 ص

فروشنده فایل

کد کاربری 7612

کاربر

تحقیق در مورد مدرسه ی بوزآر در فرانسه

مدرسه ی بوزآر:

به رخ كشیدن جلال و جبروت پادشاهی و ساختن ساختمان های مجلل و گشودن و احداث خیابان های عریض و طویل در پاریس را كه از جمله جزء اقدامات بارون اوسمان مدیر كل فنی شهرداری پاریس بین سال های 1853 و 1869 بود باید در شمار سبك بوزار آورد كه رابطة مستقیم با مدرسه بوزار ندارد.

آكادمی بوزار یكی از آكادمی های پنج گانه ای بود كه در قرن هفدهم و هیجدهم در ادامه آكادمی های سلطنتی كه پس از انقلاب كبیر انستیتو دُفرانس نامیده شد به وجود آمدند. آغاز این آكادمی به سال 1648 باز می گردد و پایه گذار آن نقاشی بود به نام شارل لوبرون كه بعداً نقاش اعظم دربار لویی چهاردهم شد.

مدرسه بوزار كه موردنظر ماست از نظر اداری تابع آكادمی بوزار بود ولی با آن یكی نبود. آكادمی مقرراتی خاص داشت و اعضای آن مادام العمر عضویت آكادمی را داشتند و به تعبیری راه ون رسم هنری فرانسه را در زمینه نقاشی، تندیسگری و معماری معلوم می كردند. اما مدرسه بوزار كه در آن نقاشی، تندیسگری و معماری تدریس می شد، مثل هر مدرسه دیگری مركب از استادان، شاگردان و اعضای اداری بود.

مدرسه ی هنرهای زیبای بوزار در سال 1819 میلادی تاسیس شد ولی سابقه ی ان در معماری فرانسه به سال 1671 میلادی زمان لویی چهاردهم برمی گردد كه بازسازی كاخ ها و ساختمان های مهم را در فرانسه آغاز كرد . هدف مدرسه ی هنرهای زیبا شكل دهی به معماری جهانی بود كه این شكل گیری ریشه در معماری رنسانس و قرن 17 فرانسه داشت. نمونه ای از زیبایی شناسی مدرسه ی بوزار را می توان در كلیسای صوفلو دید . طرح كلی این كلیسا تلفیقی از مكعب ها و مستطیل هاست. تلفیق مكعب و نحوه ی قرار گیری آن و به كار گیری ستون ها یادآور آموزش های مدرسه ی بوزار فرانسه است. در واقع تا اوایل قرن نوزدهم فرهنگ خاصی در مورد سیستم طراحی هنرهای زیبای بوزار وجود داشت و آن یعنی استفاده از یك حجم اصلی و تقسیم بندی شبكه ای آن و تندیس گونه بودن حجم و تاكید روی نقطه ی دید ناظر بود . این گونه نگرش به معماری را تماما می توان از نقشه ها و تصاویر كشیده شده ی دانشجویان مدرسه ی بوزار استنباط كرد . برنامه ی آموزش بوزار با یك دوره در سطح اول كه حدودا 2 تا 4 سال طول می كشید آغاز می شد. دانشجویان در این دوره با ریاضیات ترسیم دستی پرسپكتیو و اصول اولیه ی معماری آشنا می شدند. و در صورت موفقیت در امتحان نهایی می توانستند به عنوان دانشجوی بوزار ادامه ی تحصیل دهند. ادامه ی تحصیل و ورود به بوزار برای دانشجویان فرانسوی و خارجی بین سنین 15 و 16 ساله آزاد بود . ولی دانشجو می توانست در نهایت هنگامی از مدرسه فارغ التحصیل شود كه تمام امتحانات را گذرانده باشد. در واقع 12 تا 15 سال طول می كشید تا فردی به عنوان معمار كامل فارغ اتحصیل شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *